Anasayfa / Diyet Önerileri / Kolay Zayıflama Yöntemleri – Nasıl Kolay Zayıflanır ?

Kolay Zayıflama Yöntemleri – Nasıl Kolay Zayıflanır ?

Kolay Zayıflama Önerileri ve Yöntemleri

Günümüz bayanlarının hatta erkeklerin de en büyük sorunlarından biri obezite, aşırı şişmanlık.. Fakat diyete başlamak, sağlıklı beslenme haritası çıkartıp o yolda ilerlemeyi hep daha sonraya bırakırız. Bunu bugün hayata geçirmeye ne dersiniz ? Bugünkü yazımızda sağlıklı beslenme ipuçları ve zayıflatan önerilerle karşılaşacaksınız !

Altın Değerinde Kilo Verme Önerileri ve Zayıflama İpuçları

Meyve sağlıklı ve gereklidir AMA .. Meyve bir günde almamız gereken vitamin ve lifi içeren bir gıdadır. Fakat sürekli ve aşırı meyve tüketmek, meyve diyeti yapmak, pankreası yormaktadır. Ayrıca meyvenin yanında peynir, süt gibi besinler şeker oranının yükselmesini dengeleyen gıdalardır. Aşırı meyve tüketmek kilo alımına da sebebiyet vermektedir. Fakat kesinlikle belirli ölçülerde meyve tüketmelisiniz.

Günde kaç öğün yemek yemeliyiz ? Uzmanlar günde 6 öğünden fazla beslenilmemesi gerektiğini belirtmektedir. Son yapılan araştırmalar sonunda, aşırı sık beslenmenin de uzun süre aç kalmak kadar zararlı olduğunu ortaya çıkarttı. Günde 8 öğünden fazlası pankreası yorabilmektedir. Üç saatten fazla aç kalmamaya çalışın fakat kesinlikle her dakika atıştırmayın !

Ekmek kilo aldırır mı ? Ekmek tüketmelimiyiz ? Ekmek önemli bir karbonhidrat kaynağıdır. Ekmek cevize eşit değildir. Ceviz bitkisel protein ve yağ kaynağıdır. İkisi bir biri yerine kullanılamazlar. Bazı zamanlarda değişiklik için ceviz kahvaltıya eklenebilir fakat sürekli yapılacak bir değişiklik olmamalıdır.

Protein tüketin. Her öğünde mutlaka protein tüketmeye çalışın. Proteinli besinler diğer besinlere göre sindirim sisteminizi daha uzun süre çalıştırarak metabolizmanızın hızlanmasını sağlar. Metabolizma kilo yakımında en önemli şeylerin başında gelir. Metabolizması hızlı çalışan insanın yediği besinler daha çabuk yanarak kiloya dönüşmez. Bu nedenle her öğününüzde az miktarda olsa süt, süt ürünleri ve balık, tavuğa yer vermeye gayret gösterin.

Zeytinyağı ve Anne sütünün yerini tutamaz ! Zeytinyağında bulunan omega 9 ve yağ asitleri anne sütünde de bulunsa da anne sütündeki protein, farklı yağ asitleri, bağışıklık sistemini güçlendiren unsurlar, mineraller ve vitaminler yer alır. Bu sebeple anne sütü kesinlikle zeytinyağına kesinlikle eş değer değildir.

Zayıflama hapları kullanılmalı mı ? Bu haplar her sene olduğu gibi bu sene de pek çok canın elden gitmesine sebebiyet veriyor. Bu besin takviyeleri sizin sağlıklı bir şekilde zayıflamanıza yardımcı olmazlar. Kalp çarpıntısı, ağız kuruluğu, ciddi iştahsızlıklar yaratabilmektedir. Doktor tavsiyesi ve diyetisyenin önermediği hiç bir ek takviyeyi kullanmayın.

Kahvaltı kilo vermeye yardımcı ! Kahvaltı günün en önemli öğünlerinden biridir. Güne kahvaltı ile başlamayı kesinlikle ihmal etmeyin. Eğer kahvaltı yapacak vaktiniz yoksa en azından 1 bardak süt ya da 1 porsiyon meyve tüketin. Fakat bu da kahvaltı alternatifi değildir. Kahvaltınızı yapın !

Probiyotikleri tüketin. Bu besinler hem sindirim sisteminizin düzene girmesini sağlar hem de bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardımcı olur. Probiyotik yoğurtları tüketebilirsiniz.

Ananas selülitlere karşı ! Ananas tükettiğiniz zaman içerisindeki bromalin pigmenti yağ dokusunun yakılmasını sağlayarak selülitlerin düzelmesine yardımcı olur. Günde 2 dilim tüketilmesi önerilir.

Lif tüketin. Çiğ sebze, kuru meyve ve taze meyvelerle beslenerek liflerin sizin zayıflamanıza yardımcı olmasına izin verin. Lif tüketimi kilonuzu korumanıza da yardımcıdır.

 
Not: Mümkün olduğunda sağlıklı beslenmek adına bu kurallara uymaya çalışın. Bunun yanında düzenli egzersiz, yürüyüş ve spor yapanlar çok daha hızlı ve kolay kilo verebilirler.
Hızlı zayıflama amacı içindekiler sağlıklarını bozmadan diyet yanında spor ve egzersiz yapabilirler. Umarım sizler için hazırladığımız zayıflama önerileri faydalı olacaktır.
Görüşmek üzere 🙂

Buna da göz atın

Protein Diyeti Olan Dukan Diyeti Listesi ve Aşamaları

Günümüzde kilo vermeye çalışan insanların sayısı her gün artıyor. Bunun en büyük sebeplerinden biride düzensiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.