Anasayfa / Diyet Önerileri / Gebelik Döneminde ve Doğum Sonunda Diyet

Gebelik Döneminde ve Doğum Sonunda Diyet

Hamile annelerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de; ”Hamilelik döneminde ne yemeli?” adlı konudur. Zira bu konu hem hamile anneler için önemli olup hem de bebekleri için büyük bir önem arz etmekte çünkü yediklerini her bir şeyin bebekleri içinde geçerli olacağı kesindir yani ne yerlerse yesinler aynısını bebekleri de yiyecektir ve bebekleri de annelerin yedikleri bu şeylerden karnını doyuracaktır.

Karnı olan aç bir bebeği düşük yapma riskiniz çok fazladır ve hamilelik dönemi boyunca mutlaka yediklerinize dikkat etmeniz gerekiyor aksi taktirde sizleri büyük sağlık sorunları bekliyor olacaktır.

Anne Diyeti Neden Yapılır?

Hamilelik ve doğum derken anında kiloları üzerimizden atmak mümkün olmuyor. Birde bebeğiniz emiyorsa mutlaka süt gelmesi için düzenli yemek yemeniz gerecektir. Fakat alınan bu kiloları nasıl atacağız. Bebeği emziriyorum diye diyet yapmak mümkün değil mi? Elbette diyet yapmak mümkün.

Anne Diyeti Nasıl Yapılmalı

Anne diyeti, emziren anneler için oldukça özel olarak hazırlanmalı. Bebeğin emmesini engellemeden yapılan diyetin yiyecekleri biraz farklı olsa da buna alışmanız oldukça kolay. Lifli ve süt yapan az kalorili yiyeceklerin üzerine yoğunlaşarak hazırlanan diyetler anneler için oldukça avantaj sağlıyor. Sizde hamilelik ve doğum sırasında oldukça fazla kilo aldıysanız, anne diyeti yaparak kısa sürede kilolardan kurtulabilirsiniz.

Hamileliğiniz boyunca çok fazla kilo alabilirsiniz ve karın bölgenizde çatlaklar oluşabilir fakat hiç üzülmeyin. Siz ne olursa olsun, canınızın çektiği ne kadar şey varsa yemeye özen gösterin yoksa bebeğinizin sağlık durumundan şüphe etmeye başlayabilirsiniz. Aşermenizin nedeni de bebeğinizin canının o an bir şeyin çekmesidir yani aslında sizin karnınız aç değil veya sizin canınız o an o besini istemiyor fakat bebeğiniz işte sizin yerinize o an o yiyeceği istiyor.

Hamilelik dönemi boyunca bolca sebze tüketmeye önem gösterin.

Maydanoz sizler için oldukça faydalı bir sebzedir ve diğer bir yandan da mutlaka meyve yemeye de özen gösterin. Mevsimine göre; ”Elma, portakal, kivi veya diğer meyve türlerini tüketebilirsiniz.” Eğer çok fazla bir aşerma durumu söz konusuysa mutlaka doktorunuza başvurun.

Hamile anneler belki de bu konuyu çok merak ediyor ve sürekli araştırıyordur yani bu konu da hamile anneler çok hassas olmalıdır ve internet üzerinde gördüğü, araştırdığı her bilgiye inanmamalı tüm ihtiyaçları halinde bu bilgileri uzman doktorlar tarafından temin etmelidir aksi taktirde hem kendi sağlığınıza hem de bebeğinizin sağlığınıza zarar verebilecek şeyler tüketebilirsiniz ve önemli sağlık sorunları yaşayabilirsiniz!

Bizlerde sizlere bu konu hakkında detaylı bir bilgi vermek için makale hazırladık ve işte sizlere hamile anneler nasıl beslenmeli? adlı yazımız.

Hamile anneler, bebekleri ve kendileri için bu hamilelik süresi boyunca yediklerine ve içtiklerine mutlaka dikkat etmeliler aksi taktirde yukarıda da dediğimiz gibi hem kendinize hem de bebeğinize zarar verip önemli sağlık sorunları yaşayabilirsiniz ve bu sağlık sorunlarının geri dönüşü olmayabilir.

Bunun yerine ve böyle yapmak yerine bu konu en iyi hizmeti alabileceğiniz ve en iyi teknik bilgiyi alabileceğiniz tek yer; ”doktorunuzdur.” Biz sizlere bu konu hakkında bilgi veremeyeceğiz çünkü hamilelik konusu olduğundan çok daha fazla bir öneme sahip olduğundan sizleri yanlış bilgilendirmek istemeyiz. Yalnız diğer konularda sizlere çok önemli bilgiler ve çok önemli tüyolarda bulunabiliriz, sitemizi takip ederek bunlara ulaşabilirsiniz.

Yukarıda da dediğimiz gibi sizlere en iyi bilgiyi sunabilecek olan; doktorunuzdur. İnternet üzerinde yer alan her bilgiye inanmanız sizin için zararlı olabilir hatta bebeğinizin gelişimini bile durdurabilir.

Buna da göz atın

Diyet Yaparak Kilo Veremeyenler İçin Tavsiyeler

Son günlerde sık sık duyduğumuz ‘Diyet yapıyorum ama kilo veremiyorum. Neden olabilir? ‘ sözünü yaşayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.