Anasayfa / Şok Diyetler / 5 Günde 5 Kilo Verdiren Hızlı Diyet Programı !

5 Günde 5 Kilo Verdiren Hızlı Diyet Programı !

Düzensiz ve sağlıksız beslenme, iş hayatı ve stres gibi nedenler aşırı kilo alımına ve yağlanmaya neden olmaktadır. Özellikle yağlanmadan şikayetçi olan pek çok insan hızlı kilo verme arayışı içerisine girmektedirler.

Yazın da gelmesiyle birlikte ince giyimleri tercih ettikçe vücut hatları daha da ortaya çıkıyor. Böyle olunca da özellikle kilolu olanların kilo verme isteği daha da artıyor.

Fakat nasıl hızlı kilo veririm ? diye düşünüyorsanız. Bugün sizlerle paylaşacağım diyet : 5 günde 5 kilo verdiren diyet. Bu diyet sayesinde 5 günde 5 kilo verebileceksiniz.

5 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

1. Gün

Sabah, öğle ve akşam sadece haşlanmış patates tüketilmelidir. Bunun dışında kesinlikle birşey tüketmeyin. (Ekmek vs.)

Not: Patateslere baharat dışında başka bir şey eklememelisiniz. Bol su tüketiniz.

2. Gün

Sebze günüdür. Yağsız her türlü sebzeyi tüketebilirsiniz. 2. Gün sebze günüdür. Sabah hangi sebze ile başladıysanız akşama kadar sadece o sebzeden yemelisiniz. Yağsız hertürlü sebzeyi tüketebilirsiniz.
Sabah 5 çeşit sebze ile başlayabilirsiniz. Tek şart sabah yediğiniz sebzelerin aynısı tüketeceksiniz.

3.Gün

Haşlanmış tavuk ya da ızgara yağsız olmak şartıyla balık, tavuk yahut diğer et ürünlerini sabahtan başlayarak aynı olmak kaydıyla gün boyunca istediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Baharat dışında bir şey kullanmayın. Unutmayın: Ekmek yok !

4.Gün

Meyve günüdür. Her türlü yaş meyveyi dilediğimiz kadar tüketebiliriz. Muz dışında istediğimiz meyveyi sabah başladığımızla devam etmek şartı ile tüketebiliriz.

5. Gün

Yumurta günüdür. Yumurtaya yine diğer günlerdeki gibi baharat dışında hiç bir şey eklemiyoruz. Yağsız diyet süt ya da yoğurt kullanabilirsiniz. Sabah ne ile başlıyorsanız aynısı ile devam edilmelidir.

6. ve 7. Günler 

Bu günlerde ölçüsünü kaçırmamak şartıyla dilediğimiz, özlediğimiz gıdaları tüketebiliriz. Ölçüsünü kaçırırsak verdiğimiz kiloların bir kısmını geri alırız.

Diyet boyunca her gün en az 2-2,5 litre su içmelisiniz. Su içerek vücudunuzda birikmiş zararlı toksinleri atacak ve kilo vermenizi hızlandıracaksınız. Ayrıca hızlı kilo vermek isteyenlerin mutlaka spor, egzersiz yapması gerekmektedir. Sitemiz üzerinde yer alan egzersizler bölümünden kendinize uygun bir egzersiz programı seçebilirsiniz.

Eğer egzersiz ve spor yapmaya uygun yeri olmayanlar ya da başka sebeplerle yapmak istemeyenlerin mutlaka günde en az 30 dakika yürüyüş ya da koşu yapması gerekmektedir.

Diyet ile birlikte sporu desteklediğiniz taktirde az kalori alımı ve kalori yakımı birleşerek maksimum sonucu elde etmeniz mümkündür. Diyet ile ilgili tecrübelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Buna da göz atın

En Hızlı Kilo Verdiren Diyet Listesi

Çok Hızlı Kilo Verdiren Diyet ile 3 Günde 5 Kilo Verebilirsiniz ! Aşırı kilo sorunu günümüzün …

6 Cevaplananlar

  1. Coca cola zero içsek sorun olur mu

  2. Ben şaun bu diyete başladım fakat ben 2 ay önce kendimce diyet ve spor yaparak 17 kilo verdim 1:30 ayda boyum 1:66 90 kilodan 73 üçe düştüm fakat kilo vermem durdu bu diyeti yaparsam kilo alırmıyım şimdidem tşklr

    • Dün başladım diyete bugun sebze günü ben bunun yerine salata zengin içinde yeşillik olan salata yesem olurmu sporda yürüyüş bandında 45 dakka hızlı tempodada yürüyorum ve 1 kilo verdim şimdiden tşkler

  3. Bol yeşillikli, ekşili salata da yiyebilirsiniz. İyi kilo vermeler 🙂

  4. bu diyeti uygularsak gerçekten de 5 günde 5 kilo verebilir miyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.