Anasayfa / Diyet Önerileri / Tuz Kilo Aldırır mı? Tuz Kilo Vermeyi Engeller mi?

Tuz Kilo Aldırır mı? Tuz Kilo Vermeyi Engeller mi?

Merhaba diyetliyiz okurları ! Son zamanlarda en çok sorulan soruların başında “Tuz kilo aldırır mı ?” ve “Tuz kilo vermeyi engeller mi ?” soruları yer almaktadır.

Sofraların vazgeçilmezi, Türk damak tadında olmazsa olmazlar arasında yer alan tuzun kilo aldırıp aldırmadığı gerçekten de büyük bir merak konusu.. Bu konuyu sizler için net, kısa ve açıklayıcı bir şekilde açıkladık. Aslında bu konu toplum içerisinde doğru bildiğimiz yanlışlardan. Çünkü işin aslı tuz kilo aldırmaz ! Evet aslında tuzun doğrudan doğruya kilo aldırma etkisi yoktur ancak tuz kullanımının bazı zararları vardır.

Tuz Kullanımının Zararları
  • Örneğin tuz vücudunuzda su birikmesine sebep olur. Böylece daha şişman gözükmenize yol açar.
  • Ayrıca tuz iyi bir iştah açıcıdır. Yani bir ürünü tuzlayıp yerseniz iştahınız açılacağı için normalden daha fazla yeme isteği hissedebilirsiniz. Örneğin 3 kaşıkta doyuyorsanız bunun yerine 5 kaşık yemek yersiniz
  • Ayrıca bayanların adet ya da regl dönemlerinde daha fazla ağrı çekmesine sebep olur.

Gördüğünüz gibi tuz doğrudan kilo aldırmaz ancak dolaylı olarak kilo almanıza sebep olur. Bu sebeple tuzu mümkün olduğunca azaltmaya çalışın ve su tüketimini de mümkün mertebe arttırmaya çalışın. Ayrıca sitemizde yer alan diyet programlarına göz atabilirsiniz. Buradan da bizzat kendimin 4 ayda nasıl 22 kilo verdiğini fotoğraflarla görebilirsiniz: 4 ayda nasıl 22 kilo verdim ?

Buna da göz atın

Protein Diyeti Olan Dukan Diyeti Listesi ve Aşamaları

Günümüzde kilo vermeye çalışan insanların sayısı her gün artıyor. Bunun en büyük sebeplerinden biride düzensiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.