Anasayfa / Egzersizler / Gıdıdan Kurtulmak İçin Egzersizler

Gıdıdan Kurtulmak İçin Egzersizler

Gıdıdan Kurtulmanın Yolları nelerdir?

Biz kadınlar gıdımız çıktığı zaman çok rahatsız oluruz ve kendimize olan öz güvenimizi de kötü yönde etkiler. Hiç birimiz ikinci bir çene istemeyiz ama maalesef ki bir çoğumuz buna sahibiz. Hatta fazla kilosu olmayanlarımız bile!

Gıdı sahibi olmak çoğu kadını derinden etkileyen bir unsurdur, hatta bazıları aşırı kilolu olmasa dahi çenenin altında bulunan bu yağlardan estetik yardımı ile kurtulmak istiyorlar.

 Şimdi sizlere her gün yaparak gıdıdan kurtulmanıza yardımcı olacak kolay ve gıdıyı eriten basit egzersizler ve doğal gıdıyı eriten öneriler sunacağız. Birlikte inceleyelim.

Sandalye ile Gıdıdan Kurtulma

Çene altındaki biriken yağlardan ve şişlikten kurtulmak için gıdı eritme egzersizleri yapmanız gerekiyor. Bu egzersiz için ihtiyacınız olan şey orta yükseklikte bir sandalyedir.

Birinci egzersiz sandalyeye dik bir şekilde oturun ve kollarınızı aşağıya doğru serbestçe bırakın. Omuzlarınızı çok olmayacak şekilde geriye yaslayın ve kafanızı arkaya yaslayın. Bu pozisyondayken ağzınızı olabildiğince açın ve kapatın, aynı hareketi 20-25 defa tekrarlayın. Bu egzersizi düzenli olarak her gün aynı şekilde uygulayın.

İkinci egzersiz ise yine sandalyeye aynı şekilde oturun yalnız bu kez kafamızı geriye götürmeyeceğiz. Ellerimizi anlımıza yerleştirip  fazla kuvvet uygulamadan başımızı öne doğru ittirmeliyiz, aynı zamanda da ellerimizle bu kuvveti engellemeye çalışıyoruz. Gıdı eritme egzersizlerinin diğer aşamasında ise ellerimizi başımızın arkasına koyuyoruz, aynı şekilde başımızı geriye doğru hafifçe iterek ellerimizle de bu hareketi engellemeye çalışıyoruz. Aşırı kuvvet kullanmamasına dikkat edilmelidir.

Sakız çiğneyerek Gıdıdan Kurtulma

Sakız çiğnemek hem enteresan ve basit bir egzersiz, hem de kasların gelişmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca günde bir kaç kez tekrar edebilirsiniz, bölgeyi iyice hareket ettirmeye çalışın, hatta ağzınızı da açabilirsiniz. Tercihen yalnızken yapın ve tercihen şekersiz sakın çiğneyin. Bu aşırı kilo sorununa neden olur ve diş problemleri  meydana gelir.

Boyun hareketleri ile Gıdıdan Kurtulma

Boyun egzersizleri en basit egzersizler olmasının yanı sıra, aynı zaman da olası boyun ve servikal kanserlerin gelişimini engellemek için de uygulanır. Bu egzersizleri aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz.

Oturarak yada ayakta, yukarıya bakın, çenenizi kaldırın ve sınırınıza geldiğinizde ise dudaklarınızı büzüp bu pozisyonda bir kaç saniye bekleyin. Bunun tüm boynu nasıl esnettiğini fark edeceksiniz. Kafanızı yavaş bir biçimde sağdan sola çevirin, orada bir kaç dakika bekleyin ve sonra diğer tarafa döndürüp aynı hareketi 10 set tekrarlayın.

Buna da göz atın

Resimli Kalça ve Basen Eritme Egzersizleri – Hareketleri

Merhaba arkadaşlar. Diyet kaçınılmaz ki sporla desteklenmelidir. İstenmeyen kilolardan kurtulmanın kolay yolu diyet ve spor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.