Anasayfa / Egzersizler / Basen ve Kalça Eritme Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Basen ve Kalça Eritme Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Basen ve Kalça Eritme Egzersizleri Nasıl Yapılır ?

Diyet yapmanın yanında kilo vermenin en hızlı yolu egzersiz yapmaktır. Eğer diyetinizi egzersizler ile desteklerseniz çok daha hızlı kilo verirsiniz. Günde 20-30 dakikanızı egzersize ayırın ve ne kadar hızlı yaktığınızı kendiniz gözlemleyin. Buradaki egzersizler basenlerim çok büyük, basen nasıl eritilir ? gibi sorularınıza yanıt verecek egzersizlerdir. Basen eritmek çok kolay, sizinde bildiğiniz gibi vücudumuz da en büyük kas içeren yerlerden birisi kalçalarımız. Bunun yanı sıra en kolay kilo almaya müsait bölgemiz de kalçamız. Çünkü bu bölgemizde yağ dokusu daha fazla olduğundan, kan dolaşımımız daha yavaş kaslarımızda daha yumuşak ve oldukça gevşemeye müsaittir.Tabi bunun yanı sıra, bizim vücudumuz da pek çok diğer oranla kalçalarımızı çalıştırıp, geliştirip, basenlerinizi eritmenin yolu daha kolay.

Selülitlerden Kurtulma Egzersizleri ve Diyeti

Sadece ama Sadece Haftada 3 gün veya 4 gün 5-6 dakikamızı kalça hareketlerimize ayırarak çok kısa bir süre zarfında istediğimiz kalça demiyelim de basenlerimizin kalçalarımızın düzene şekle girdiğini görebiliriz. Fakat bahsettiğimiz gibi, eğer bu hareketleri düzenli olarak uygularsanız kalçanıza yoğunlaşırsanız haftada 3 gün, 5-6 dakika 6-7 ay bir sürede güzel kalçalarınızın olduğunu, ve basenlerinizin kalmadığını fark edeceksiniz.

Basen ve Kalça Eritme Hareketleri

 
Resim 1 Açıklama ( Yararları ): Kalça kısmımızın iç ve dış yüzeyini kuvvetlendirirsarkık bir bacağımız olmasını önlemiş olur. Bacağımızda bir sıkılık hissederiz. Atletik bir bacağa sahip oluruz.
 
Resim 1 Uygulama ( Faaliyet ): Bacaklarınızı resimdeki gibi yanlamasına uzatın. Altta kalan bacağınızı yüzünüzün baktığı yere doğru 90 derece bükün. Üstte kalan bacağımızı yere dönük olarak kaldırın. Parmak uçlarımız yere baksın. Her seans sonunda bacak değiştirin.
 
Resim 1 kullanımı Programı: 1 hafta sürecinde 3×10
2 hafta sürecinde 4×15
3 hafta sürecinde 5×20
 
Not: Bu Egzersizi yaparken kalça kaslarınızı kuvvetle sıkı tutmaya çalışın. bacağımızı zemine indirirken parmak uçlarımız ve ayağımızın yere değmemesine özen gösterin. Her Hamlede bacağımızı yukarı aşağı yaptığımızda
düzenli nefes alın.
 
 
Resim 2 Açıklama (Yararları): Kalça bölgemizi sıkılaştırır selülit’e önlem almış oluruz.
 
Resim 2 Uygulama (Faaliyet): Apalama emekleme pozisyonunda durmamız gerekiyor daha sonra bir bacağımızı sabit olarak zemine dizimizi koyuyoruz. öteki bacağımızı yukarı aşağı kaldırıyoruz.
 
Resim 2 kullanımı Programı: 1 hafta sürecinde 3×10
2 hafta sürecinde 4×15
3 hafta sürecinde 5×20
 
Not: Bu Egzersizi yaparken ayak topuklarımız gökyüzüne yukarıya doğru bakmalıdır. Belimizi sırtımızı tamamen
düz tutmaya özen göstermeliyiz. Kalçalarımızı mümkün olduğu kadar sıkı tutmalısınız. Bacağınızı da zorlamayacak şekilde kaldırın ellerimizle değil kol dirseklerimizle destek almalıyız.Her Hamlede bacağımızı yukarı aşağı yaptığımızda düzenli nefes alın.
 
 
Resim 3 Açıklama (Yararları): Kalçalarımızı ve bacaklarımızı sıkılaştırır güçlendirir daha fazla kalori tüketmemizi sağlar. Vücudumuz biraz daha fazla kalori yakar.
 
Resim 3 Uygulama (Faaliyet): İki bacağımız arasında 1 metre ( 100 cm ) aralık bırakın. Bir adım ileriye yürüyecek gibi durun. Arkada duran bacağı bükerek dizinizi yere doğru götürürkenkalça ve önde duran bacağınız arasında dik bir açı oluşturmaya çalışın.
 
Resim 3 kullanımı Programı: 1 hafta sürecinde 3×10
2 hafta sürecinde 4×15
3 hafta sürecinde 5×20
 
Not: Karın Kaslarımızı bu harekette kasmalı arkada kalan bacağınız üzerinde yaylanın. Arkada kalan ayağımızın topuğunun kalkık olmasına özen gösterelim. Dizimizi zemine değdirmeyelim mümkünse 4-5 cm kala tekrar yukarı aşağıya şeklinde devam edelim.
 
 
Resim 4 Açıklama (Yararları): Bu hareket yoğun olarak kalçamızı çalıştırır olabildiğince sıkılaştırır.
 
Resim 4 Uygulama (Faaliyet): Bulunduğunuz yere sırt üstü uzanınbacaklarınızı yukarıya doğru diz şeklinde bükün ayaklarımızın altı tabanı yerde olmalıdır kaldırmamalıyız. Kalçamıza da yakın tutmalıyız. Topuklarımızla iterek kalçamızı ve sırtımızı kaldırıp indiriyoruz.
 
Resim 4 kullanımı Programı: 1 hafta sürecinde 3×10
2 hafta sürecinde 4×15
3 hafta sürecinde 5×20
 
Not: Bu egzersizi uygularken Sırtımızın üst kısmı ve omuzlarımızı yerde tutmalı yukarı aşağı egzersiz yaparken de kalça kaslarımızı ve karın kaslarımızı sıkmalıyız. Yukarı çıkmaya çalışırken dizlerimiz birleşik olmalı aralarını açmamalıyız. Her tekrardan Sonra değil Seansı tamamladıktan Sonra dinlenin. Düzenli nefes alın.
 
 
Resim 5 Açıklama (Yararları): Kalçamızı sıkılaştırır kuvvetlendirir.
 
Resim 5 Uygulama (Faaliyet): Emekleme apalama pozisyonu alınBir bacağınızı gergin olarak arkaya uzatın ve yukarı doğru kaldırın. Her seri sonunda bacak değiştirin.
 
Resim 5 kullanımı Programı: 1 hafta sürecinde 3×10
2 hafta sürecinde 4×15
3 hafta sürecinde 5×20
 
Not: Sırtımızı olabildiğince yerde tutmalı bacağımızı yukarı kaldırırken kalçamızı elimizden geldiği kadar sıkmalıyız. Bacağımızı çok yükseğe çıkarmaya gayret etmeyin. Ellerimizle destek değil de dirseklerimizle destek almalı dayanmalıyız. Güç harcarken nefes alın verin.
 
Şimdide kolay bir diyet verelim. Her ne kadar bölgesel zayıflama diyeti olmasa da, bazı diyetler yağ yakımı hızlandırdığı için yağ depolu bölgelerimizde incelme daha hızlı olabiliyor.

Doktor Gürkan Kubilay’dan Karın – Kalça- Basen Eriten Diyet

1. gün
 • Sabah: Meyve suyu ve süt ile karıştırılmış mısır gevreği, 1 dilim kepek ekmeği, örgü peyniri, 4-5 adet zeytin
 • Ara öğün: Yeşil elma (özellikle yeşil olacak)
 • Öğle: 2 dilim ıspanaklı börek, salata (turp, kırmızı soğan, marul, maydanoz ile yapılmış), 1 bardak domates suyu ve bir dilim buğday ekmeği
 • Ara öğün: 1 dilim ananas
 • Akşam: 2 Adet kırmızıbiber dolması, dilediğince çoban salata (domates ve salatalıkla yapılmış), bir dilim kepek ekmeği
 • Gece: Yeşil çay

 

2. Gün
 • Sabah:  1 Tatlı kaşığı ile bal ile karıştırılmış müsli, greyfurt suyu, örgü peyniri
 • Ara öğün: 1 Avuç Fındık
 • Öğle:  1 orta boy ızgara olarak yapılmış lüfer, bol yeşillikli limonlu salata, 1 ince dilim buğday ekmeği
 • Ara Öğün: 1 dilim ananas
 • Akşam: Ton balıklı, bol yeşillikli salata
 • Gece: Yeşil çay

Umarım basen ve kalça eritme egzersizleri ile istediğiniz bedene sahip olabilirsiniz. Ama söz konusu egzersizleri en az 3 hafta doğru bir şekilde uygulamadan beklenti içerisine girmemeniz önerilmektedir. İlk 3 haftadan sonra inceldiğinizi hissedeceksiniz. İlerleyen aylarda mükemmel hatlara sahip olabilirsiniz ! Sitemizde yer alan diğer diyetlere göz atabilirsiniz.

Buna da göz atın

Resimli Kalça ve Basen Eritme Egzersizleri – Hareketleri

Merhaba arkadaşlar. Diyet kaçınılmaz ki sporla desteklenmelidir. İstenmeyen kilolardan kurtulmanın kolay yolu diyet ve spor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.