Anasayfa / Egzersizler / Zayıflama Egzersizleri – Evde Yapılan Zayıflama Hareketleri

Zayıflama Egzersizleri – Evde Yapılan Zayıflama Hareketleri

Evde Egzersiz Hareketleri Yapmak İsteyenler ! 

Merhabalar. Bugün sizlerle kısa ve basit bir kaç hareketten oluşan egzersiz hareketlerini göstereceğim. Bu hareketler ile birlikte Diyet yapmak tabi ki hızlı kilo vermek için kaçınılmaz bir gerçek. Fakat diyet yaparken bir yandan da hareketimizi arttırırsak çok daha hızlı kilo veririz. Çünkü vücudumuz yakması gereken kaloriden daha fazlasını yakacaktır. Belli bir kalori yakıldıktan sonra vücut yağ yakmaya başlayacaktır.

Özellikle yağ yakımı için egzersiz olmazsa olmazdır. Pek çok kişi spor yapmadan yağ yakmanın olanaksız olduğunu belirtir. Diyet yapan herkesin günde 30 dakika yürüyüş ve evde 10-15 dakika kadar egzersiz yapmaya zaman ayırması gerekmektedir.

Burada yer alan egzersizler özellikle basen, karın ve bel bölgesindeki yağların yakımı için fitness hareketleridir. Her hareket 10’ar tekrardan 3 set olarak yapılmalıdır. 2. hafta 15 er tekrara çıkarabilirsiniz.

Evde yapılabilecek egzersiz hareketleri: 

1) Köprü Hareketi

evde egzersiz
 
 
 
 
 
 
Köprü hareketi özellikle basen bölgesindeki yağları eritmede etkilidir. Ayrıca karın kaslarının sıkılaşmasını sağlar. Ayrıca bu hareket sırt ağrılarına da iyi gelmektedir. Köprü hareketini yaparken elleriniz hafif dışa açık şekilde yere değmelidir. Kalçanızı ve sırtınızı düz bir şekilde yukarıya doğru kaldırıp kendinizi sıkarak en az 3-4 saniye beklemelisiniz. Böylece etkisi artacaktır.
2) El – Diz Hareketi
zayıflama egzersizleri
 
 
 
 
 
Bu hareket göbek ve karın bölgenizdeki yağları eritmeniz için oldukça önemli bir harekettir. Bacaklarınızı resimdeki gibi dik bir şekilde tutacaksınız ve sırtınızı kaldırarak dik şekilde durak kollarınızla diz kapağına deyip tekrarlayacaksınız.
3) Diz – Göğüs Hareketi
 
 
 
 
 
 
 
Karın yağlarını eritmede bir başka etkili harekette diz-göğüs hareketidir. Bu harekette ayaklarınız yerde olmayacak şekilde durmalıdır. Yani ayağınızı göğsünüze doğru çekip geri ittiğinizde ayağınız yere değmemeli
4) Bacak Kası Hareketleri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Eğer alt bacaklarınızda ve baldırlarınızda selülit ya da yağ varsa, ufak bir top satın alarak resimdeki gibi önce bacaklarınızın arasına koyup sıkarak, sağa sola doğru hareket ettirerek tekrarlayın. Ardından bileklerinizin arasına alarak aynı hareketi uygulayın.
Daha fazla egzersiz için sitemizdeki egzersiz/spor bölümüne bakabilirsiniz. Yeni egzersizler eklenmeye devam edecek. Ayrıca egzersizlerle birlikte daha etkili olarak kilo vermek için beslenmenize dikkat etmeniz gerektiğini unutmayınız.
Yağlı, tuzlu, şekerli, fast-food yiyeceklerden kesinlikle uzak durmalısınız. Spor ile birlikte diyete başlamanız önerilmektedir. Kendinize uygun diyeti bulmak için sitemizden faydalanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Buna da göz atın

Resimli Kalça ve Basen Eritme Egzersizleri – Hareketleri

Merhaba arkadaşlar. Diyet kaçınılmaz ki sporla desteklenmelidir. İstenmeyen kilolardan kurtulmanın kolay yolu diyet ve spor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.