Anasayfa / Diyet İçecekler / Ilık Limon Suyu Zayıflatır mı?

Ilık Limon Suyu Zayıflatır mı?

Bugün sizlerle sağlıklı zayıflatan iksir gibi bir içecek tarif edeceğim. Eğer herhangi bir mide ve tansiyon rahatsızlığınız yoksa, yapılan araştırmalar güne ılık bir limonlu su ile başlamanın sağlıklı bir yöntem olduğunu anlatmaktadır. Eğer böyle bir sıkıntınız yoksa ılık limon suyu sayesinde sağlıklı bir şekilde zayıflayabileceksiniz.

Ilık Limon Suyu ile Kilo Verin

Ilık limonlu suyunun faydaları: 

 

 • Ilık limon Suyu Mineral ve vitamin deposu: Limonda pek çok vitamin (A, B, C, D, E) demir, potasyum, kalsiyum, magnezyum minerallerini içermektedir. Eğer güne ılık bir limon suyu ile başlarsanız mineral ve vitamin deponuz dolacaktır.
 • Ilık limon Suyu Sindirim sistemini hızlandırır: Sindirim sisteminizin düzenli çalışmasını sağlayarak, özellikle kabızlık sorunu yaşayanlara olumlu etkisi olmaktadır.
 • Ilık limon Suyu Toksinleri atar: Limonun içeriğinde yer alan sitrik asit sebebiyle enzim aktivitesini arttırarak karaciğeri temizler ve böylece toksinlerin vücudumuzdan atımını hızlandırır, balgam oluşumunu azaltır.
 • Ilık limon Suyu Metabolizmayı hızlandırır: Limonun içeriğinde yüksek oranda C vitamini olması sebebiyle aç karnına tüketilen limonlu su, metabolizmayı hızlandırmaktadır.
 • Ağız kokusunu giderir: Diş ve diş eti problemleriniz yoksa sindirim sistemi sorunlarınız ağır kokusuna sebep olabilir
 • Ilık limon Suyu Cildin gençleşmesini sağlar: Beslenme cilt sağlığı için oldukça önemli bir faktördür. Eğer vücutta fazla toksin birikirse cildimizdeki elastikiyet özelliğinin azalmasına sebep olur, kırışıklıklarınız artar. Limonlu su ise yaşlanmaya karşı etkisi önemlidir.
 • Ilık limon Suyu Hızlı kilo vermenizi sağlar: Ödem atımı sağlar ve sindirim sistemini hızlandırarak daha hızlı kilo vermenizi sağlar.
 • Ilık limon Suyu Kalp sağlığınızı korur: Yüksek miktarda potasyum içerdiği için (potasyum kalp dostu bir mineraldir) kalbinizi korur.
 • Enfeksiyonlara karşı korur: Limonlu su bağışıklık sisteminizi korumaya yardımcı olarak vücudunuzu enfeksiyonlara karşı korur.
 • Ilık limon Suyu Böbreklerinizi korur: Vücudunuzdaki ürik asit seviyesini düşürerek, böbrek taşı oluğumunu engellemeye yardımcı olur.
 • Ilık limon Suyunun Sakinleştirici etkisi: Stres zamanlarında C vitamininin koruyucu özelliği vardır. Hatta depresyonda dahi güne limonlu su ile başlarsanız sizi daha da sakinleştirecektir.
 • Ilık limon Suyu Kansere karşı etkilidir: Sindirim sistemini düzene sokmasından dolayı  Amerikan Kanser Derneği tarafından kolon kanserine karşı etkisi onaylanan limon suyu oldukça önemli bir sağlık iksiri olduğunu onaylatmış da oldu.

Tabi ki sadece ılık limon suyu ile zayıflama beklentisi içerisine girmek bizlere istediğimiz getiriyi sağlamaz. Bununla birlikte sağlam bir diyet programı da uygulamalısınız.

Sitemiz üzerinde yer alan diyet programlarına göz atarak size ne uygun diyet listesini seçebilirsiniz. Sağlıcakla kalın !

Buna da göz atın

Alkali Su Nasıl Yapılır – Karbonatlı Su Tarifi

Alkali Su Nasıl Yapılır ? Merhaba arkadaşlar. Önceki yazımızda alkali ve alkali suyun ne olduğunu, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.