Anasayfa / Diyet Yiyecekler / Sağlıklı Zayıflamaya Yardımcı Olan 15 Yiyecek

Sağlıklı Zayıflamaya Yardımcı Olan 15 Yiyecek

Zayıflamak isteyenlerin en çok başvurduğu diyet listeleri de sıkıcı olabiliyor. Zayıflatmaya yardımcı 5 yiyecek listesini sizlere vereceğiz. Zayıflatacak besinler sayesinde  diyet listesi oluşturmadan bunları sık sık yiyerek kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz.

Diyet menüsü kullanıyorsanız ek olarak bu besinleri de sık sık tüketin,suyu bol bol için ve spor yapmayı unutmayın. Farklı farklı gıdalar vücutta farklı metabolik yollardan geçer.

Bunun uzun veya kısa sürmesi açlık, hormonlar ve yağ yakması üzerinde etkili olabiliyor.

Bilim tarafından da desteklenmiş, uzmanların da o gün yemeden geçirmeyin dediği besinlerin sırası şöyle:

1. KAYNAMIŞ YUMURTA

En iyi kilo verdirici olarak bilinen yumurta kolesterol ve kalp krizini de önlüyor. Günde en 1 en fazla 3 haşlanmış yumurta tüketmelisiniz.

Yumurtada sizin 3-4 saatlik yeme ihtiyacınızı karşılayacak kadar fayda var. Kalorisi az olması da zayıflamak isteyenlerin en çok istediği şey.

1 orta boy yumurta yaklaşık 186 mg kolesterol içeriyor. Bu miktar sağlıklı bir kişinin 1 günde alması ihtiyaç duyulan kolesterol miktarının yaklaşık uçurumısı.

Kısaca günde 1 yumurta yemek yüksek kolesterole niçin olmuyor sadece, kolesterolün tehlikeli boyutlara çıkmaması için gün boyu tükettiğiniz yumurta dışındaki gıdalara da özen göstermelisiniz.

2. YEŞİL YAPRAKLI BİTKİLER

Yeşil yapraklı sebzeler yiyerek kalori artırmadan, yemeklerinize hacmini artırmak için harika bir yoldur. Zayıflatan yiyecekler Çeşitli çalışmalar, düşük enerji yoğunluğuna sahip yemekler ve diyetler insanların genel olarak daha az kalori yemek yapmak olduğunu göstermektedir. Lahana, ıspanak bunlardan bazılarıdır. Yeşil yapraklı sebzelerde de son derece besleyici ve vitamin, mineral ve antioksidanlar bulunmaktadır.

3. SOMON BALIĞI

Somon ve benzer balıklar inanılmaz sağlıklıdır.Az kalorisi olmasına rağmen saatlerce tok tutabilen somon,aynı zamanda çok tatmin edici.

Somon, yüksek kaliteli protein, sağlıklı yağlar ile yüklenen ve aynı zamanda önemli besin her türlü içerir.

Genel olarak balık ve deniz ürünleri, önemli bir miktarda iyot içerir.Uskumru, alabalık, sardalye bu balığın yanı sıra örnek gösterilebilir. Balıklarda omega-3 bulunmaktadır. Hem tok tutar ve yağ yakmaya yardımcı olur. Çocukların gelişiminde de önemli yere sahiptir.

4. Haşlanmış Patates

Haşlanmış patates nedense pek tüketilmiyor.Hızlı zayıflatan besinler arasında Kızartılmış hali çok sevilirken haşlanmış halinin daha fazla vitamini olduğu bilinmiyor. Kilo kaybı ve sağlıklı yaşam için önemli besinlerdendir.

İçerdiği potasyum değerleri ile de kan basıncını dengeler.En doyurucu besinlerdendir.Doyurucu özelliğinden dolayı futbolculara maça çıkmazdan önce haşlanmış patates yedirilir.Dinç tutar.

5. Fasulye ve Baklagiller

Kilo vermek için en önemli besin kaynakları olan baklagillerden de fasulyenin önemi çok büyük. Diyet listelerinde her zaman yerini alan fasulye tok tutar. Protein ve lif açısından yüksektir. Zayıflamak isteyenlere protein tüketmeleri önerilir.Baklagillerde fazlasıyla mevcuttur.

Ayrıca sağlıklı ve doğal zayıflamaya yardım eden 10 yiyeceği belirledik. İşte bu yiyeceklere ve etkilerine bir göz atalım ;

  • Nar : En önemli işlevi hormonları dengelemesi ve bu sayede kiloyu kontrol etmek daha da kolaylaşıyor. Ayrıca güçlü bir antioksidan
  • Brokoli : Kalsiyum, C vitamini ve Lif kaynağı. Kilo vermeye yarıyor ve karaciğere iyi geliyor
  • Esmer Pirinç : B Vitamini deposu, yağları, proteinleri parçalıyor ve hazmı kolaylaştırıyor
  • Kırmızı Üzüm : Dolaşım sistemini yeniliyor. Vitamin, mineral ve lif sayesinde kolesterolün düşmesini sağlıyor
  • Greyfurt : Metabolizmayı hızlandırıyor ve vücut direncini arttırıyor.
  • Salatalık : Zengin lif içerdiği için tokluk hissi veriyor ve su deposu olduğu için kilo aldırmıyor.
  • Azuki Fasülyesi (Küçük kırmızı fasülyeler) : Fasülyeler içerisinde en az yağ oranına sahip olan fasülyedir. Vücutta daha fazla su tutabiliyor.
  • Elma (Yeşil) : Bağırsakları çalıştırıyor.
  • Yulaf : Tok hissettiriyor. Yediğinizin 3 katı kadar su tutabiliyor.
  • Kiraz : Mühsil etkisi yaratarak kilo kaybetmenizi sağlıyor

Buna da göz atın

Kesin Kilo Verme Yöntemleri 10 Yöntem

Bilimsel olarak kanıtlanmış, kesin kilo verme yöntemlerini sizlere vereceğiz. Nasıl daha hızlı kilo verebilirim, diyet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.