Anasayfa / Tarifler / Göbek Yağlarını Eriten Salatalık Çayı !

Göbek Yağlarını Eriten Salatalık Çayı !

Göbek Yağlarını Eriten Salatalık Çayı !

Bugün sizlerle mükemmel bir çay tarifi paylaşacağım. Özellikle göbek bölgesindeki kilodan, yağlanmadan şikayetçi olanlar için oldukça etkili olan bu çayın etkisine inanamayacaksınız ! Salatalık çayının en önemli özelliği “göbek bölgesindeki yağları eritmesi” ! Kilo vermek için yeşil olan her şeyi tüketebileceğimizi belirten uzmanlar, özellikle göbek bölgesi için salatalık çayı önermekte.. Tabi sadece salatalık çayı ile olacak bir şey değil. Düzgün bir diyet programı ile düzenli beslenmeli ve günde en az 30 dakika yürüyüş yaparak aldığınız kalorileri yakmanız gerekli. Özellikle yürüyüş yapmak daha hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır. Gelin önce salatalığın faydalarına bakalım..

Salatalığın Faydaları

Salatalık hem ucuz olması hem de her evde bulundurulması sebebiyle kolay ulaşabileceğimiz sağlıklı bir kabakgildir.

Salatalık halk ağzında sırf su olarak tabir edilse de aslında oldukça yararlı besin maddeleri içermektedir. Salatalık B vitamini deposudur. Halsizlik, kansızlık, sinirlilik hali, ağız yaraları, unutkanlık ve dikkat dağınıklığı problemlerinin B vitamini eksikliğinden olduğu bilinmektedir.

K Vitamini Kaynağı: K vitamini kemik sağlığı için oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra kanın pıhtılaşmasını sağlamaktadır. K vitamini yaşlılıkta kemik kırılması vakalarını önlemektedir. Ayrıca kemik yoğunluğunun artmasını sağlamaktadır.

Antioksidan özelliği.. Salatalıkta çok kez duyduğumuz C vitamini, beta-karoten gibi antioksidanlar yanı sıra luteolin, kuersetin, apigenin, kaempferol gibi adını pek duymadığımız oldukça yararlı antioksidanlar da içermektedir.

Ayrıca bildiğimiz üzere salatalık oldukça yararlı doğal bir sıvı takviyesi sağlamaktadır. Vücuttaki su ihtiyacanın karşılanması açısından oldukça önemlidir.

Salatalık Çayı Tarifi

Malzemeler:

  • 1 adet salatalık
  • 1 adet dilimlenmiş limon
  • 1 tatlı kaşığı kadar rendelenmiş zencefil
  • 10 dal kadar taze nane

 

Yapılışı:

Tüm malzemeleri elde ettikten sonra geceden 1 litre su içerisinde bekletin. Sabah ve akşam aç karnına 1 su bardağı içebilirsiniz.
 
Salatalık çayının asıl amacı onikiparmak bağırsağında yer alan sindirim enzimlerini aktif hale getirmek. Bu sayede yediğiniz besinleri daha iyi sindirecek ve daha az acıkacaksınız. Çay sizin tatlı isteğinizi köreltecek. Günde en az 30 dakikalık bir yürüyüş ile desteklerseniz çok daha hızlı sonuç alırsınız. Hepinize sağlıklı günler ! Diğer diyet tarifler için tıklayınız.
Diğer diyet programları ve zayıflama egzersizleri için sitemize göz atabilirsiniz ! 
Salatalık Çayı ile Kilo Verin !

Buna da göz atın

Ahmet Maranki’nin Toksin Atan Diyet Karışımı

Bugün sizlerle Prof. Dr. Ahmet Maranki tarafından hazırlanmış diyet süresince kilo vermenizi hızlandıracak bir karışım …

3 Cevap Mevcut

  1. Bunu içtikten sonra bir şey yiyormuyuuz cevap bekliyorum

  2. Etkisini kac gun veya ayda gorrurum ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir