Anasayfa / Diyet Önerileri / Nasıl Kilo Alınır ? Kilo Almak İçin Yapılması Gerekenler !

Nasıl Kilo Alınır ? Kilo Almak İçin Yapılması Gerekenler !

Kilo almanın yöntemleri nelerdir ?

Kilo Almak İçin Yapılması Gerekenler !

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere “nasıl kilo alınır ?” sorusunun yanıtını vermeye çalışacağım. Aslında herkesin derdi kilo vermek diye bilinir ama hayır.Günümüzde kilo almaya çalışan kişi sayısı belkide kilo vermek isteyenlerin sayısını geçer. Konumuza girecek olursak kilo almak birazda sizin genetiğinizle alakalıdır. 3 çeşit vücut tipi vardır ektomorf, mezomorf ve endomorf..

Ektomor vücut yapısına sahip olan arkadaşımız ince kemikli ve zayıftır.Mezomorf ise istediği zaman kilo alıp vermeye yatkındır.Endomorf ise kalın kemikli iri yarı bir vücut tipidir.

Kilo almakta en fazla sıkıntı çeken ektemorf vücut tipidir.Fakat bu onun sağlıklı kilo alamayacağı anlamına gelmez.Burada yine yardımımıza spor ve beslenme giriyor.

Nasıl Kilo Alınır ? Kilo Almanın Yöntemleri…

Kilo Almak için Yapılması Gerekenler

  • Günlük kalori limitinizi öğrenin ve günlük kalori limitinizin üstüne 400 kcal ekleyin. Yani bir kişinin günlük kalori limiti 3000 kcal ise bunu 3400 yaparak haftada 1 kg civarı bir kilo alabilir. Fakat besinler kaliteli protein, karbonhidrat ve yararlı yağlar içermeli.
  • Ağırlık çalışması yapın. (Vücudunuz kas kazandığında otomatik olarak kilonuz artıcaktır)
  • Aslında bir çok kişi kilo alırken göbek yapıyor.Bunun önüne nasıl geçeriz ? Hemen izah edecek olursak.Kaliteli besinler tüketmeliyiz. Örneğin komplex karbonhidratlar , hayvansal ve bitkisel proteinler, bitkisel yağlar. Rafine gıdalar ve abur cubur tüketmediğiniz halde göbek yapmazsınız.
  • Günde 6-7 öğün yemek yiyin. Kilo almada temel prensip az az ve sürekli yemektir. Ara öğünlerde fındık,fıstık,badem tüketebilirsiniz.
  • Günde 3 litreye yakın su için.
  • Kilo başına 4 gram karbonhidrat alın.(esmer pirinç, kepekli ekmek, bulgur, makarna komplex karbonhidratlardır)
  • Vücudunuzda açlık hissi uyanmasın.
  • Yine en önemli olaylardan birisi düzenli bir uyku. Sebebi ise growth hormonunun (büyüme hormonu) karanlık bir odada ve gece derin uykuda salgılanması.
  • Yediğiniz besinler değerlerini bilin. (protein, karbonhidrat, yağ, kalori)
  • Abur cubur ve rafine gıdalardan uzak durun, ekmek ve şekeri de hayatınızdan çıkarın.

Eğer maddelere harfiyen uyarsanız kilo almakta sıkıntı çekmezsiniz. Herkes kilo alabilir veya kilo verebilir. Bu tamamen sizin azim ve isteğinize bağlı.Başlamak başarmanın yarısıdır. Kilo almayı hızlandırmak istiyorsanız size kesinlikle tavsiyem güzel bir diyet uygulamanız ve ağırlık idmanlarına başlamanız. Ağırlık idmanlarına başlayan birisi spor yapmayan birisine göre daha sağlıklı ve daha hızlı kilo kazanır (kas olarak). Beslenmeye yönelik diğer bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. Göz atmayı unutmayın: diyet önerileri

Unutmayınki ‘’ Bugün çektiğiniz acı ,yarın hissettiğiniz güç olacak’’.

Buna da göz atın

kilo aldırmayan abur cuburlar

Kilo aldırmayan yiyecekler atıştırmalıklar

Kilo Aldırmayan Abur Cubur Yiyecekler !  Merhaba arkadaşlar ! Hepimiz ana yemekler dışında abur cuburlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir