Anasayfa / Diyet Önerileri / En Çok Kilo Verdiren Gıdalar Nelerdir ? Zayıflatan Yiyeceklerin Listesi !

En Çok Kilo Verdiren Gıdalar Nelerdir ? Zayıflatan Yiyeceklerin Listesi !

Zayıflatan Yiyecekler Nelerdir ?

Günümüzün dünyanın en büyük sorunları arasında aşırı kilo problemi de yer almaktadır. Özellikle 21. yüzyılın gelişi ve teknolojinin gelişmesi ile sağlıksız ve düzensiz beslenme, aşırı stres, iş hayatı vb. durumların aşırı kilo alımına sebep olduğu tespit edilmiştir. Aşırı kilo alımı sağlık sorunları, psikolojik sorunlar, sosyal problemler ve özgüven eksikliği gibi pek çok soruna yol açmaktadır. Bu sebeple aşırı kilo problemi olan kişilerin sağlıklı bir şekilde zayıflaması ve tükettiği besinlere dikkat etmesi gerekmektedir.

Özellikle sağlıksız beslenmenin sağlık problemlerine ve kilo alımının ana nedenleri arasında yer aldığını belirttik. Peki bunu düzeltmek için ne yapmalıyız ? Öncelikli olarak tükettiğimiz besinlerin kalitesi arttırmalı, işlenmiş gıdalardan, sağlıksız yağlardan, abur cuburlardan vb. zararlı gıdalardan uzak durmalıyız.

Bugün sizlerle sağlıklı beslenmenize ve kilo vermenize yardımcı yiyecekleri paylaşacağız. Özellikle kilo aldırmayan ve tok tutan besinlerin aynı zamanda sizleri zayıflatan gıdalar olduğunu da unutmamak gerek. En çok zayıflatan gıdalar ile ilgili “İngiltere’nin Daily Mirror” gazetesi tarafından hazırlanan liste de yok yok ! Tabi ki sadece buradaki besinleri tüketerek zayıflamak oldukça zor. Öğünlere dikkat etmeli ve kendinize güzel bir diyet programı seçmelisiniz. Özellikle seçeceğiniz diyette bu listede yer alan gıdaları kullanmanız durumunda kolay ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Ayrıca son derece faydalı olan bu besinler oldukça yüksek vitamin, mineral, demir, antioksidan ve daha pek çok vücudumuzun ihtiyaç duyduğu şeyleri içermektedir. Gelin kilo verdiren yiyecekler listemize bir göz atalım…

Kilo Verdiren Yiyeceklerin Listesi

  • Esmer Pirinç: Esmer pirinç B vitamini deposudur. Yağları ve proteinleri parçalayarak hazmı kolaylaştırır.
  • Yulaf: Tokluk, şişkinlik hissi verir. Bir kase lapası, vücutta üç kase su tutmayı sağlar.
  • Greyfurt: Metabolizmayı hızlandırır ve vücut direncini arttırır.
  • Salatalık: Yüksek lif oranı sayesinde tokluk hissi yaratır, sağlıklı bir su deposudur.
  • Kırmızı Üzüm: Lif, vitamin ve mineraller sayesinde kolesterolün düşmesine yardımcı olur, dolaşım sistemini temizler.
  • Adzuki fasulyesi (Küçük kırmızı fasulye): Fasulyeler arasında en az yağ oranına sahip olan fasulyedir. Vücutta daha fazla su tutmayı sağlar.
  • Nar: Güçlü bir antioksidan ve hormon dengeleyerek kiloyu kontrol etmeyi sağlar.
  • Brokoli: Lif ve C vitamini deposudur. Kilo vermeye yardımcı kalsiyum içerir. Karaciğere iyi gelir. Hazmı kolaylaştırır.
  • Kiraz: Hızlı kilo vermeye yardımcıdır. Müshil etkisi yapar.
  • Elma: Hafif tatlı, bağırsakları harekete geçirir. Boşaltım sisteminizin daha rahat ve kolay çalışmasını sağlar.

Yukarıdaki kilo verdiren gıdalar listesi sizlerinde gördüğü üzere besin değeri açısından zengin son derece sağlıklı ve pek çok diyet programında yer alan besinler. Bu gıdaları bir haftaya bölerek kendiniz de sağlıklı bir diyet programı çıkarabilirsiniz. Ya da sitemizde yer alan diğer diyet programlarına göz atmak için şuraya tıklayabilirsiniz: diyet listeleri. Günde en az 2,5 litre su tüketmeyi de unutmayın. Su tüketmek kilo verme hızınızı arttıracağı gibi vücudunuzda yer alan toksinlerin atılımına yardımcı olacak ve cildinizin gençleşmesine katkı sağlayacaktır.

Ayrıca günde en az 30 dakika yürüyüş yapmanız önerilmektedir. Dışarıda yapacağınız 30 dakikalık bir yürüyüş hem vücudunuzdaki organların çalışmasını sağlayarak size direnç kazandıracak, yorgunluk hissinizi yok edecek hem de kalori yakmanızı sağlayarak hızlı kilo vermenize yardımcı olacaktır. Hepinize sağlıklı günler dileriz !

Kilo Verdiren Yİyeceklerin Listesi !
Kilo Verdiren Yiyeceklerin Listesi !

Buna da göz atın

kilo aldırmayan abur cuburlar

Kilo aldırmayan yiyecekler atıştırmalıklar

Kilo Aldırmayan Abur Cubur Yiyecekler !  Merhaba arkadaşlar ! Hepimiz ana yemekler dışında abur cuburlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir