Anasayfa / Tarifler / Ilık Limon Suyu ile Kilo Verin – Ilık Limon Suyu Zayıflatır Mı ?

Ilık Limon Suyu ile Kilo Verin – Ilık Limon Suyu Zayıflatır Mı ?

Bugün sizlerle sağlıklı zayıflatan iksir gibi bir içecek tarif edeceğim. Eğer herhangi bir mide ve tansiyon rahatsızlığınız yoksa, yapılan araştırmalar güne ılık bir limonlu su ile başlamanın sağlıklı bir yöntem olduğunu anlatmaktadır. Eğer böyle bir sıkıntınız yoksa ılık limon suyu sayesinde sağlıklı bir şekilde zayıflayabileceksiniz.

Ilık Limon Suyu Zayıflatır Mı ?

Ilık limonlu suyunun faydaları: 

ılık limon suyu

 • Mineral ve vitamin deposu: Limonda pek çok vitamin (A, B, C, D, E) demir, potasyum, kalsiyum, magnezyum minerallerini içermektedir. Eğer güne ılık bir limon suyu ile başlarsanız mineral ve vitamin deponuz dolacaktır.
 • Sindirim sistemini hızlandırır: Sindirim sisteminizin düzenli çalışmasını sağlayarak, özellikle kabızlık sorunu yaşayanlara olumlu etkisi olmaktadır.
 • Toksinleri atar: Limonun içeriğinde yer alan sitrik asit sebebiyle enzim aktivitesini arttırarak karaciğeri temizler ve böylece toksinlerin vücudumuzdan atımını hızlandırır, balgam oluşumunu azaltır.
 • Metabolizmayı hızlandırır: Limonun içeriğinde yüksek oranda C vitamini olması sebebiyle aç karnına tüketilen limonlu su, metabolizmayı hızlandırmaktadır.
 • Ağız kokusunu giderir: Diş ve diş eti problemleriniz yoksa sindirim sistemi sorunlarınız ağır kokusuna sebep olabilir
 • Cildin gençleşmesini sağlar: Beslenme cilt sağlığı için oldukça önemli bir faktördür. Eğer vücutta fazla toksin birikirse cildimizdeki elastikiyet özelliğinin azalmasına sebep olur, kırışıklıklarınız artar. Limonlu su ise yaşlanmaya karşı etkisi önemlidir.
 • Hızlı kilo vermenizi sağlar: Ödem atımı sağlar ve sindirim sistemini hızlandırarak daha hızlı kilo vermenizi sağlar.
 • Kalp sağlığınızı korur: Yüksek miktarda potasyum içerdiği için (potasyum kalp dostu bir mineraldir) kalbinizi korur.
 • Enfeksiyonlara karşı korur: Limonlu su bağışıklık sisteminizi korumaya yardımcı olarak vücudunuzu enfeksiyonlara karşı korur.
 • Böbreklerinizi korur: Vücudunuzdaki ürik asit seviyesini düşürerek, böbrek taşı oluğumunu engellemeye yardımcı olur.
 • Sakinleştirici etkisi: Stres zamanlarında C vitamininin koruyucu özelliği vardır. Hatta depresyonda dahi güne limonlu su ile başlarsanız sizi daha da sakinleştirecektir.
 • Kansere karşı etkili: Sindirim sistemini düzene sokmasından dolayı  Amerikan Kanser Derneği tarafından kolon kanserine karşı etkisi onaylanan limon suyu oldukça önemli bir sağlık iksiri olduğunu onaylatmış da oldu.

Tabi ki sadece ılık limon suyu ile zayıflama beklentisi içerisine girmek bizlere istediğimiz getiriyi sağlamaz. Bununla birlikte sağlam bir diyet programı da uygulamalısınız. Sitemiz üzerinde yer alan diyet programlarına göz atarak size ne uygun diyet listesini seçebilirsiniz. Sağlıcakla kalın !

Buna da göz atın

Ahmet Maranki’nin Toksin Atan Diyet Karışımı

Bugün sizlerle Prof. Dr. Ahmet Maranki tarafından hazırlanmış diyet süresince kilo vermenizi hızlandıracak bir karışım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir