10 Basit Adım ile Kilo Verin !

Bugün sizlerle kilo verme ve zayıflamak adına 10 maddelik zayıflama ipuçları paylaşacağım. Doğru ve düzenli uygulandığı taktirde kilo verebilirsiniz. Aslında çoğunu bildiğimiz fakat bildiğimiz halde uygulamadığımız gerçeklerdir. Kilo vermek için 10 adımı uygulamaya özen gösterin. Bu ipuçlarının hiç biri yapılamayacak bir şey değildir.

1. Mutlaka erken kalkmaya çalışın.

2. Günde 2-2.5 litre kadar sıcak su ve bitki çayı içiniz.

3. Sabah kalkınca ılık, ballı ve limonlu su içiniz.

4. Ara öğünleri kesinlikle atlamayın.

5. Yemeklerinizi yavaş yavaş yemeye özen gösterin. Küçük lokmalar halinde, uzun süre çiğneyerek, oturarak yemeklerinizi tüketmeye çalışın.

6. Günde 30 – 60 dakika arasında yürüyüş ya da egzersiz yapın.

7. Akşam geç yemek yemeğin. Dolu mide ile yatmayın.

8. Sabahları duştan önce tartılın, aynada kendinize bakıp kilo vermeye konsantre olun.

kilo verme yöntemleri9. Kendinize sizin ölçülerinizden küçük beden elbise alın. Amacınız o elbisenin içine girmek olsun. Siz o elbiseyi gördükçe daha da hırslanacaksınız.

10. Gün boyunca 25-30 kez burundan nefes alın ve birkaç saniye tutun daha sonra yavaşça ağzınızdan veriniz. Her gün iyice oksijen aldığınızdan emin olun.

Kilo vermek, zayıflamak pek çok kişinin başını ağrıtan bir sorun olsa da bunun aşılabileceğini unutmamak gerek. Bizzat ben 4 ayda 22 kilo vermiş biri olarak. Nasıl kilo verdiğime burayı tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Göz Atın:   Kilo Almak İçin Öneriler ve Diyet Listesi

Bir Cevap Yazın