Karbonatlı Su ile Zayıflama Kürü Nasıl Hazırlanır ?

Karbonatlı Su Zayıflatır mı ?

Bugün sizlerle popüler olan bir kür olan karbonatlı su zayıflama kürünü paylaşacağım. Metabolizmayı hızlandırmak için vücudun asit baz dengesini alkali seviyeye çekmek gerektiğini uzmanlar belirtmektedir. Bunu yapmanın doğal yolu ise bu karışımını içmekten geçiyor. Özellikle karbonhidrat ve et ağırlıklı beslenenlerin vücutlarında asit birikmesi sonucunda ister istemek kilo vermek zorlaşmaktadır. Ortalama sahip olunan her 15 kilogram için 1 kilogram karbonatlı su tüketmek gerekmektedir. Bu sayede hızlı ve kalıcı bir şekilde zayıflamak mümkündür. Bu konuda batı ülkelerinde yapılmış çok sayıda bilimsel araştırma olup gerek doğal maden suyu gerekse karbonat adını verdiğimiz beyaz mineral karışımı yapılan içecek kürü ile doğal zayıflama sağlanmaktadır.

Karbonatlı su ile zayıflama kürü tarifi

Vücudumuzdaki asit oranını azaltarak kilo vermemizi sağlayan karbonatlı zayıflama kürünün yapımı oldukça kolaydır. 1.5 litre suyun içine 1 tatlı kaşığı kadar karbonat (Sodium Bicarbonate) ilave edildikten sonra karbonat eriyene kadar karıştırılarak hazırlanır. Günde 4 litre kadar tüketilmelidir. Ama isterseni bu miktarı 3 litre ile sınırlı tutabilirsiniz. Öğünlerden sonra su içmeyeceksiniz, su yerine yemeklerden yarım saat öncesinde karbonatlı su içip tine yemeklerden 1 saat sonra karbonatlı su ile zayıflama kürüne devam edeceksiniz.
zayıflatan karbonat kürü
Sabahları aç karnına yarım litre kadar karbonatlı su içilmelidir. 30 dakka sonra kahvaltı edebilirsiniz.
Vücuttan ödem söktürmek ve şişkinliği atmak için karbonatlı zayıflama kürü oldukça yararlıdır. Karbonatlı su ile zayıflayanlar ortalama olarak 1 ayda 5-7 kilo arasında kilo verdiklerini dile getirmektedirler. Ayrıca diyet tarifler sekmesi altında yer alan zayıflatan bitkisel çay tariflerine bakmanızı da öneririz !

Not: Doktorunuza danışmadan denemeyin !

Tek Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.