Zayıflatan – Kilo Verdiren Yiyeceklerin Listesi

Zayıflatan Yiyecekler Nelerdir ?

Merhaba sevgili okurlar. Bugün sizlerle zayıflamanıza yardımcı gıdalar, kilo aldırmayan ve tok tutan besinler gibi bilgiler içeren bir yazı paylaşacağım. En çok zayıflatan yiyecekler arasında popüler olan bu gıdalar İngiltere’nin Daily Mirror gazetesi tarafından hazırlandı. Tabi ki sadece burada yer alan besinleri tüketerek zayıflamanız oldukça zor. Kendinize güzel bir diyet programı hazırlayabilir ve diyette yer alacak yiyecekleri özellikle bu gıdalar arasından seçebilirsiniz. Ayrıca son derece faydalı olan bu besinler oldukça yüksek vitamin, mineral, demir, antioksidan ve daha pek çok vücudumuzun ihtiyaç duyduğu şeyleri içermektedir. Gelin kilo verdiren yiyecekler listemize bir göz atalım…

Kilo Verdiren Yiyecekler

  • Esmer Pirinç: Esmer pirinç B vitamini deposudur. Yağları ve proteinleri parçalayarak hazmı kolaylaştırır.
  • Greyfurt: Metabolizmayı hızlandırır ve vücut direncini arttırır.
  • Salatalık: Yüksek lif oranı sayesinde tokluk hissi yaratır, sağlıklı bir su deposudur.
  • Kırmızı üzüm: Lif, vitamin ve mineraller sayesinde kolesterolün düşmesine yardımcı olur, dolaşım sistemini temizler.
  • Adzuki fasulyesi (Küçük kırmızı fasulye): Fasulyeler arasında en az yağ oranına sahip olan fasulyedir. Vücutta daha fazla su tutmayı sağlar.
  • Nar: Güçlü bir antioksidan ve hormon dengeleyerek kiloyu kontrol etmeyi sağlar.
  • Brokoli: Lif ve C vitamini deposudur. Kilo vermeye yardımcı kalsiyum içerir. Karaciğere iyi gelir. Hazmı kolaylaştırır.
  • Kiraz: Hızlı kilo vermeye yardımcıdır. Müshil etkisi yapar.
  • Elma: Hafif tatlı, bağırsakları harekete geçirir.
  • Yulaf: Tokluk, şişkinlik hissi verir. Bir kase lapası, vücutta üç kase su tutmayı sağlar.

Yukarıdaki yiyecekler sizlerinde gördüğü üzere besin değeri açısından zengin son derece sağlıklı ve pek çok diyet programında yer alan besinler. Bu gıdaları bir haftaya bölerek sağlıklı bir diyet programı çıkarabilirsiniz. Ya da sitemizde yer alan diğer diyet programlarına göz atmak için şuraya tıklayabilirsiniz: diyet listeleri. Ayrıca günde en az 30 dakika yürüyüş yapmanız önerilmektedir. Dışarıda yapacağınız 30 dakikalık bir yürüyüş hem vücudunuzdaki organların çalışmasını sağlayarak size direnç kazandıracak, yorgunluk hissinizi yok edecek hem de kalori yakmanızı sağlayarak hızlı kilo vermenize yardımcı olacaktır. Hepinize sağlıklı günler dileriz !

kilo verdiren yiyecekler

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.